Izolacja natryskowa

Ocieplanie pianką poliuretanową PUR toOcieplanie pianką poliuretanową PUR to::

  • Doskonałe właściwości izolacji cieplnej
  • Ocieplanie pianką poliuretanową jest zdrowe dla Ciebie i bezpieczny dla otoczenia
  • Wyjątkowa trwałość (25 lat gwarancji)
  • Szczelna i bezspoinowa izolacja termiczna
  • Wysoka paroprzepuszczalność (brak kondensacji)
  • Lepsza jakość powietrza w pomieszczeniu
  • Szybki montaż izolacji (do 250 m2 w 8 godzin)

 

Pianka poliuretanowa PUR jest materiałem droższym niż wełna mineralna, jednak za ceną idzie również znacznie wyższa jakość. Inwestycja w wełnę mineralną, przy założeniu 20% oszczędności kosztów ogrzewania, zwróci się po około 6,5 roku. Ocieplanie pianką PUR zwraca się po około 8 latach, jednak dzięki wyższej izolacyjności termicznej pozwala zaoszczędzić od 30 do nawet 50% kosztów ogrzewania, co podczas wieloletniego użytkowania budynku okazuje się opłacalną inwestycją. Ponadto, ocieplenie pianką poliuretanową jest lżejsze niż wełna mineralna i znacznie mniej obciąża konstrukcję budynku. Dzięki swym naturalnym właściwościom fizycznym pianka PUR idealnie przywiera do powierzchni i wypełnia wszelkie szczeliny, w przeciwieństwie do wełny mineralnej nie obwiesza się, nie wysuwa i nie wymaga dokonywania żadnych poprawek, nawet po kilkudziesięciu latach od montażu. Stosując ocieplanie piankę poliuretanową mamy również gwarancję, że izolacja nie nasiąknie wodą, nie odkształci się oraz nie zostanie zniszczona przez gryzonie i insekty. Raz zamontowana izolacja pianką poliuretanową PUR daje gwarancję 100% szczelności i trwałości na długie lata.

 

Pianka PUR – materiał bezpieczny i niezawodny

Pianka PUR jest materiałem niezapalnym i samogasnącym, oznacza to, że płomień powstały na jej powierzchni po ustaniu źródła ognia gaśnie. Ubytek izolacji termicznej w postaci pianki PUR następuje tylko w miejscu bezpośredniego oddziaływania źródła ognia na materiał. Szczególną uwagę należy zwrócić na fakt, że na odporność ogniową przegrody budowlanej ma wpływ nie tylko warstwa izolacji termicznej wchodząca w jej skład, ale bezwzględnie liczą się właściwości całej przegrody.

Przegroda budowlana wraz z warstwą izolacji termicznej w postaci pianki PUR poddana oddziaływaniu ognia zachowuje się w sposób podobny, jak w przypadku przegrody ocieplonej wełną mineralną. Przedstawiony obok film z przeprowadzonego doświadczenia polegającego na kontrolowanym podpaleniu przegrody przypominającej dach pokazuje, że przy zastosowaniu jako izolacji termicznej pianki PUR po 6 minutach przegroda zgasła sama, natomiast w przypadku wełny mineralnej musiała zostać ugaszona, gdyż płomień rozprzestrzenił się na całą komorę doświadczalną.

Izolacja natryskowa pianką PUR – nowoczesna technologia, optymalne rozwiązanie

Stosowana przez nas technologia pozwala na profesjonalne wykonanie dopasowane do Twoich potrzeb. Niezależnie od powierzchni (przegrody budowlanej) gwarantujemy, że montaż izolacji natryskowej przez nasz doświadczony zespół zajmie nieporównywalnie mniej czasu niż powszechne technologie oparte na styropianie czy wełnie mineralnej.